JÍDLO NA BALI

Všichni z mých Instastories už víte, že jsem na Bali. Na místě, které mám ze srdce nejraději a na místě, kam se vracím ne tak často, jak bych chtěla, ale tam, kde je mi nejlíp. Když se řekne Bali, každý si představí pláže, bílý písek, surfaře a pro mě neodmyslitelně i jídlo, které je prostě top. Udělala jsem anketu na Instastories, co tady děláme – jestli jen jíme nebo děláme i něco jiného a co vyšlo? Překvapivě 73% jen že jíme… tak tady to máte! Indonéské jídlo k pondělnímu ránu.

Začnu rychle trošku zeširoka. Od malička miluju jídlo, ale přišl doby, kdy jsem se hlídala tak, že jsem jídlo v podstatě začala nesnášet a omezovala se v tom, co mi chutná a co mám ráda. V posledních měsících ale nacházím balanc mezi tím, co mi chutná a co moje tělo opravdu potřebuje a vyžaduje. Vyřadila jsem úplně laktozu, protože mi nedělala dobře a nahradila mléčné výrobky těmi z kokosového mléka a nebo výrobky bez přídavku laktózy. Nejsem kráva, ne :D? A najednou mi bylo lehčeji, a tak jsem u toho vydržela. Ne nuceně, ale prostě tak, jak mi to jde.

V Indonésii jsem ale pokročila ještě dál a opět nenuceně jím stravu, která podle evropského názvosloví, je skoro raw a taky vegan. Ne proto, že bych chtěla být veganem, ale proto, že je to tady příjemné a cítím se tak plná energie, stačí mi to a těším se na každé další, barevné a chutné jídlo, co tu vložím do pusy.

Mým nejoblíbenějším jídlem je odjakživa snídaně a ty si tady taky pořádně užívám. Acai bowl, smoothie bowl nebo banana bowls jsou na denním pořádku. Naučila jsem se během pár dnů od jídla odložit mobil nebo počítač, protože prostě pak se najednou nesoustředíme na to, co jíme a jen do nás padá nějaká směsice věcí, které jsme si namíchali.
Na snídani jdu klidně i sama nebo většinou s přáteli a užiju si jí do syta.
Ovoce jsem nikdy nejedla lepší, než to, co tu mám možnost ochutnávat, proto ovocné mísy nebo jen ovoce z trhu doplňují moje pauzy mezi hlavními jídly, kterých je někdy méně za den, někdy více. Nebudu se tady nutit do žádných extra časových údajů. Jím, když mám hlad nebo chuť a ne moc pozdě večer, protože se mi tak pak lépe spí.

Na Bali jsem opět poznala to, co někdo nazývá životním flow, někdo balancem a někdo třeba zdravými stravovacími návyky. Já jsem si jen položila otázku v tom, co je vlastně zdravé a kdo řekl, že je to zdravé. Pro každého je to přeci něco jiného a pokud mě dělá jídlo tady pocitově spokojenější a zdravějsí, našla jsem právě to, co jsem hledala.

Tak dobrou chuť do pondělního rána a já jdu už pomalu na oběd nebo večeři a posílám jeden západ slunce, aby se neřeklo, že opravdu jen jím 🙂

With love, Karol

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *