JAK UPRAVUJU FOTKY?

Pokud bych měla říct, který dotaz slýchám nejčastěji, pak to bude hned po ,,nehraješ náhodou basket,“ otázka na to, jak upravuji fotky. Svůj instagram si totiž udržuji velmi světlý a pro oči co nejjemnější. Odjakživa nejsem moc velký milovník barev a jak domácnost, tak i svůj šatník udržuji v tónech bílé, šedé nebo černé. Dnes jsem se proto rozhodla odhalit vám, jak své fotky upravuji. A to ve spolupráci s hodinkami Daniel Wellington. Jde totiž o jeden z nejfotogeničtějších módních doplňků!

Vždy, když mi nějaký dotaz na mé fotky přijde, odpovídám, že nejzásadnějším bodem pro krásně světlé fotky je dobré světlo. Pakliže fotku nevyfotíte na světlém místě za denního světla, pak z ní nic nevyčarujete ani pomocí všech možných aplikací a programů. Než se tedy pustím do popisu aplikací, poradím vám, abyste si v bytě, pokojíčku nebo venku našli místo, na kterém je co nejvíce přirozeného světla a nebude třeba už příliš zasahovat do jasu.

Facetune

Jako první a základní aplikace, kterou používám, je Facetune. Sociální sítě ji inzerují jako „zkrášlovací“ aplikaci, ve které si můžete udělat hezčí obličej nebo postavu. Já ji však používám na bělení. Občas se totiž může stát, že je fotka i přes dobré denní světlo lehce zažloutlá a my se to pak násilím snažíme „přepálit“ jasem. Výsledek je nehezká fotka s nevyváženým kontrastem. Proto používám funkci whitening na všechna bílá místa na fotce, která se mi nezdají dostatečně bílá. Dávejte si ale pozor na přetahování. Obzlášť v okolí kůže, pakliže upravujete pozadí za vámi. Může vám ji zabarvit do šeda a celkový dojem je hned ta tam.

VSCO

Když jsem hotová s bělením přecházím do VSCO, kde přidávám lehce filtru. Tato aplikace má podle mě nejlepší možné filtry a vybere si snad každý. Já nejčastěji používám filtr A6 nebo HB2 a stahuji je pod půlku, zhruba na 5-6. Tyto filtry jsem si musela připlatit, jelikož nebyly v základní verzi. Nicméně nešlo o žádné závratné častky. V poslední době však VSCO často nahrazuji Lightroomem, který je už o něco náročnější.

Lightroom

Lightroom si platím i v počítači, a tak mám v mobilu rozšířenější verzi. Nevím, co všechno je tedy v té základní. Myslím ale, že vše, co používám, by v ní mělo být. Tady pak upravuji sytost jednotlivých barev, a to pomocí Mixu v záložce Color. Jednotlivé barvy podle potřeby stahuji nebo naopak vytahuji, aby byly výraznější. Nejčastěji stahuji tóny oranžové a žluté a přidávám lehce modré. Tím vyvážím bílou. Skvělé je potom využívat i Selective, kde si začerveníte určtá místa na fotce a hrajete si jen s nimi. Můžete tak krásně vytáhnout bílé pozadí nebo naopak zvýraznit nějaký barevný prvek.

Snapseed

Asi nejjemnější aplikace na úpravu světla, kontrastu a jasu. Používám ji proto jako poslední na úplné vyšperkování fotky. Vždy přidávám lehce jasu (zhruba +6), poté dodávám světlo (klidně i +50, záleží na kvalitě světla na fotce) a na závěr kontrast ( většinou +5). Čas od času sáhnu také po nástroji čistění, a to když si nevšimnu hodně zmuchlaného prostěradla nebo třeba smítka.

A jsme hotoví! Já doufám, že jsem konečně odpověděla všem, které zajímá, jak své fotky upravuji a předala jsem vám něco nového. Určitě mi dejte vědět, pokud jste podle mě něco upravili a nebo se nebojte zaslat ukázku do Directu 🙂 A nezapomeňte se kouknout na stránky @danielwellington, kde můžete využít náš slevový kód lovekata, abyste získali 15% slevu z celkové částky nákupu.

With love Káťa

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *