DOKUD MÁŠ SNY, MÁŠ SE NA CO TĚŠIT! JAK PLÁNOVAT PRO JEJICH SPLNĚNÍ

Sny jsou něco jako můj životní pohon. Neustále se na něco těším a to mě žene k tomu, abych dělala svoji práci co nejlépe, abych neustále přemýšlela, jak se zlepšit nebo jak vytvořit něco lepšího! Ne nadarmo si tedy píšu každý rok na jeho začátku seznam, za kterým jdu celý rok. O to lepší mám pak o Vánocích pocit z roku, který se najednou stal smysluplným a nabytým. Dnešní článek je o jednom diáři, který splnil naprosto všechno, co jsem měla doteď na milionu malých papírků. Spojil styl, funkčnost a v mém případě i cestování.

Představuji vám tedy Lucku, která šla za svým snem a vyrobila diáře, které jsou tak strasně moc krásné, že jsem se o ně musela podělit a autorku vyzpovídat (a to víte, že rozhovory neděláme moc často – ikdyž bychom měly). Takové inspirace v několika málo otázkách a hlavně odpovědích, jsem mnohdy nenašla ani na gůglu, když jsem cíleně inspiraci hledala.

 1. Kdy ses rozhodla, že budeš dělat diáře a kdy jsi svůj sen začala realizovat? 

Celý tento nápad vznikl na začátku minulého roku. Začal rok 2017 a já pořád neměla diář. Byla jsem totálně neorganizovaná a pořád jsem nemohla najít diář, který by mi ve všem vyhovoval (hlavně vzhledově), tak jsem si začala vyrábět tzv. bullet journal. Bullet journal je vlastně takový diářo/zápisník, který si sami vyrobíte a nakombinujete v něm věci, která se hodí přesně vám. Koupila jsem si tečkovaný Moleskine a začala kreslit.

A pak mě to napadlo, proč bych to nemohla prodávat..


 1. Proč diáře? 

Asi jako všechny holky ujíždím na roztomilých doplňcích z papírnictví. Papírnictví je pro mě jako droga, dokážu tam strávit i třeba hodinu. Miluju sešitky, zápisníky, zvýrazňovače, atd. Diář beru vlastně i tak trošku jako módní doplněk. Je to něco, co nosíte neustále s sebou, takže je jasné, že musí být stylový.

 

 1. Jak jsi začala? Plánem, spontánně, nakoupením, investicí atd? Jak byl začátek a co byla tvá největší obava? 

Začala jsem kreslením, jak už jsem zmiňovala. Protože ale nejsem žádný Picasso, tak jsem rychle přešla na digitální tvorbu. Čeho jsem se bála nejvíce? Asi že se diáře nebudou líbit. Dlouho dobu jsem to tajila i doma před rodiči. Rodiče jsou podnikatelé a proto jsou velmi opatrní na jakékoliv investice. Bála jsem se, aby se mi to nesnažili rozmluvit s tím, že je to špatná investice. Od malinka jsem inklinovala k hodně tvůrčí práci, ovšem sama vím, že je velmi těžké se uživit. Proto když přišla volba vysoké školy zvolila jsem si školu, která je hodně všeobecná. Takže ten den, když jsem dostala nápad s diáři jsem šla za přítelem s tím, co si o tom myslí. Ten byl z nápadu nadšený a že určitě do toho mám jít! S rodiči jsem však čekala prakticky do poslední chvíle a to když diáře šly do tisku. Jejich reakce byla ovšem velmi pozitivní a i nyní mi máma s hodně věcmi pomáhá (například chodí na poštu, protože já to kvůli práci a škole nestíhám).

 

 1. Kdo stojí za designem 

Za designem stojím já. Ze začátku než jsem se naučila s grafickým programy a to byla velká fuška. Studuju VŠE (Vysokou školu ekonomickou), takže jsem nikdy v životě nepřišla do styku s grafickými programy, ani jsem neprošla žádnými kurzy. Všechno jsem se musela naučit sama za pomocí Youtube tutoriálů. Asi ani nedokážu spočítat kolik bylo návrhů, které letěly do koše. Jsem perfekcionista a proto jsem velmi zřídka spokojená (s mojí prací :)), takže i finální návrh byl nespočetněkrát předěláván. Jak vlastně vznikl námět diářů Traveler a Fashionista? Tak to asi nedokážu úplně odpovědět. Přišlo to úplně samo a hned na začátku. Oba dva diáře odrážejí kus mé osobnosti. Jsem velký cestovatel. Cestování miluju, i když v poslední době jsem to hodně omezila kvůli pracovní vytíženosti. Moje poslední velké dobrodružství byly 4 měsíce v Barceloně minulý rok. Byla to neuvěřitelná zkušenost a rozhodně mě posunula o hodně dál v životě. Druhé téma, což je móda a ta mě jednoduše baví.

 

 1. Ukážeš nějaké sketche, jestli máš fotky? 

Tradááá!

 

 1. Co mají diáře přinést nám? Co bys chtěla, aby přinesly za poslání? 

Člověk má být v životě pozitivní. Mými oblíbenci jsou citáty, proto na každý měsíc je v diáři nový citát. Citáty jsou určitý způsob motivace a povzbuzení. Chci, aby moje diáře přinesly co nejvíce pozitivní energie a člověka namotivovaly. Když je člověk zorganizovaný, méně se stresuje a já jsem se snažila do diáře dát co nejvíce „pomůcek“, které vám zjednoduší organizování (poznámka od Karol: třeba povolaná kila v letadle, když cestuju? Prosim – tohle je nejlepší nápad!) . Zní to jako strašné klišé, ale „poslání“ mých diářů je velmi prosté: přinášet radost.

 

 1. Má tvoje „story“ nějaké pokračování? 

Moje story doufám neskončí tento rok! Každopádně se někdy v průběhu prosince, pokud nenastanou nějaké problémy, se budete moct těšit na obaly na iPhone pro všechny možné druhy i Pluska! Obaly budou ve více kolekcích, ale tak, aby šly k diářům – Fashionista (Najdete na Instagramu @loveanyfashiondiare) a Traveler, který vidíte na všech fotkách. A doufám, že se i příští rok budete moci těšit na další diáře!

 

Děkuju moc Lucce za to, že ve mě zase probudila tu touhu jít za svým snem a neubýbat doprava dni doleva, prostě to jen udělat. Doufám, že si taky jeden z mála posledních pořídíte (třeba se slevou 5% s kodem KAROLKATA) a já si jdu pomalu začít sepisovat sny na rok 2018 :*

With love Karol

Share:

3 Comments

 1. Saab
  Prosinec 13, 2017 / 4:26 pm

  Hezký článek 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *