JAK PEČOVAT O NEHTY PO SUNDÁNÍ GELU?

S nehty mám od mala problém. Jako většina dětí jsem prsty nevyndala z pusy a zhruba do svých sedmi let si je okusovala. Pak mě ale mamka strašila, že mi narostou paličky jako vodníkovi a já jí samozřejmě věřila. To se ale změnilo v pubertě, kdy jsem se právě se stresem vyrovnávala tak, že jsem si nehty opět okusovala a trhala mnohdy až do krve. Řešením pro mě tenkrát byly gelové nehty, které mi mamka jako manikérka dělala. Vždy jsem si s nimi dala jednou za čas pauzu a následně se k nim vrátila až jsem se dostala k gel lakům. Ty jsem nosila až do doby, než mě čekala operace a já musela gel sundat. Od té doby nehtům „ordinuju“ klid. A protože si myslím, že jsem po všech těch patáliíchvyzkoušela nespočet produktů, rozhodla jsem se vám poradit, co je vždy vzchopilo.

Vyživujte 

Výživa je důležitá samozřejmě pro jakýkoli typ nehtů, pro ty, co mám já, je ale přímo žádoucí. Nehty se mi strašně třepí, nejsou pevné a zatrhávají se. Proto jsem po sundání začala ihned používat výživu, kterou nanáším alespoň jednou týdně (mamka na mě apeluje, abych to dělala každý den, ale kdo na to má čas?). Musím říct, že tohle je opravdu základní část úspěchu, obzvlášť když máte v rukou dobrý produkt. Já používám Orly a nemohu si stěžovat. Nehty se mi krásně zatáhly, tolik se nelámou a hlavně netřepí. Věřím, že kdybych si dala tu péči a nechtěla si nehty lakovat, tak s denním používáním budou vypadat jako z časopisu.

Podklad je poklad

Protože jsem zvyklá na to, mít na nehtech barvu, nevydržím s odlakovanými nehty déle než týden. Kolikrát jsem si ověřila, že bez podkladového laku žádný barevný nevydrží… Když si tedy chci nehty nalakovat, nejdříve je přetáhnu jednou vrstvou podlaku, který nechám pečlivě zaschnout. Tohle je opravdu důležitá část, protože když podkladový lak zaschne špatně, pak nehty nikdy nenalakujete pěkně. Budou se lepit, žmolkovat se a budou měkké. Než tedy začnete s nanášením nějaké té barvičky, sáhněte po správném bezbarvém produktu. Já si naprosto zamilovala lak od Yves Rocher, který schne opravdu rychle a je bezva pomocníkem při sundavání laku, protože zamezí tomu, aby se nehty obarvily lakem.

Správný lak je základ

Úspěchem hezkých nehtů je samozřejmě kvalitní lak. Nebudu vám lhát, že jsem se nevztekala, než jsem ho našla. Vždy jsem vybírala podle barev a na výdrž nekoukala – chyba! To jsem si ale samozřejmě uvědomila až ve chvíli, kdy mi lak vydržel týden krásný a to jen proto, že jsem si za něj připlatila. Tímto případem jsou laky od Lancome, které jsem si absolutně zamilovala. Kromě toho, že jsou to fakt držáci, mají krásné barvy, přesně takové, jaké mám nejraději. V zimě k mým favoritům patří vínová a tu mají naprosto nejlepší.

Fixace a ochrana

Vždycky, když si lakuju nehty, tuhle fázi nesnáším. Věčné čekání, než barva zaschne a já ji mohu zafixovat, se mi vždy zdá nekonečné. Ale vyplatí se to. Top coat totiž zamezí tomu, aby se lak jakkoli „oprýskal“ a dodá lesk. Jeho nanášení už tedy rozhodně nevynechávám. Stejně jako v případě podkladového laku jsem si oblíbila značku Yves Rocher.

Olej proti záděrkám

Když už jsem vychytala ty správné produkty pro nehty a začaly být hezké, dělaly se mi záděrky. Suchá kůžička okolo nehtů se stala doslova mým prokletím. Hlavně tedy ve chvíli, kdy přišel stres a já se je rozhodla dramaticky odstranit. Všude krvavá místa, kvůli kterým jsem si nemohla pomalu ani vymačkat citron do vody, ale zmizela s jediným produktem, a to olejíčkem od značky CND. Pořídila mi ho mamka k Vánocům s tím, že je fakt skvělý a já jí jako ve všem (kromě těch paliček místo prstů, že jo..) dávám za pravdu.

No a pokud bych vám měla dát poslední tip, pak by to bylo určitě pravidelné promazávání rukou. Já vím, je to hodně nepraktické, ruce jsou mastné, lepí se potom na ně nečistoty.. Ale na vzhledu rukou to má velký podíl. V každé kabelce mám tedy v zimě alespoň malý krém a jinak tomu není ani v práci. Poté už je můžete šperkovat doplňky jako například hodinkami Daniel Wellington, které obě s Kájou tolik milujeme. Pokud byste si je také rádi pořídili, pak mám pro vás slevu 15% při zadání kódu „lovekata„. Doufám, že vás potěší!

With love Káťa

Share:

2 Comments

 1. Prosinec 19, 2017 / 1:11 am

  Super rady, ja mám momentálne gél na svojich nechtoch a zatiaľ si ho neviem vynachváliť aj keď niekedy, keď už vyrastú by som sa ho najradšej zbavila, ale vydržali mi naposledy 5 týždňov a 2 dni, čo je neskutočné a už sa aj chystám na kurz a hrozne sa teším.. ale rady po tom sú super, je dôležité dať si ich potom dokopy, leb sú ako papiere…

  http://www.sinnamona.blogspot.com

  • Katerina Pifflova
   Prosinec 23, 2017 / 10:04 am

   Simi, děkuju. Určitě si dej po nějakém čase pauzu. Je dobré je nechat vzchopit a dát jim trochu volnosti. Já už zase jedu na gelovkách ale tu více než dvouměsíční pauzu si nemohu vynachválit. Krásně se zregenerovaly. Hezké svátky! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *