5 TIPŮ, JAK NA NEŽÁDOUCÍ NEDOKONALOSTI

Hezký úterní večer! Dnešní článek věnuji především momentům, které každý z nás dobře zná. Jakmile se blíží nějaká událost, během které máme vypadat co nejlépe a působit reprezentativně, vyraší nám pupínek nebo máme po obličeji naopak nevzhledné šupinky z vysušení. Ani jedna varianta není příjemná, a proto jsem se s vámi rozhodla podělit o své největší hrdiny, kteří přichází na řadu, když vše ostatní selže. Vždy se na ně mohu spolehnout a s klidem ulehnout do peřin s vědomím, že situace na mém obličeji bude ráno hned o něco lepší. Zde je mých pět tipů, jak na nepředvídatelné trable s pokožkou!

Pupínky

Nemusím vám tu snad ani popisovat, že právě pupínky bývají velmi nevítanými hosty na našem obličeji. Objeví se vždy, když to nejméně potřebujeme a ještě ke všemu na tom nejviditelnějším místě. Dlouho jsem si s těmito nedostatky nevěděla rady. Vždy před velkým dnem, ať už to byla něčí svatba, maturitní ples nebo třeba rande, jsem zkoušela všemožné babské rady a vychytávky. Bohužel nic nezabíralo, osvědčil se mi jen čas – vyčkávat, dokud pupínek sám a bez mé pomoci nezmizí. Jak dobře všichni víme, jakmile do pleti začneme rýt, situace se jen zhoří. S věkem jsem se s tímto faktem začala smiřovat a myslela si, že nic zázračného, co ze dne na den pupínek „vyzmizíkuje“ neexistuje. Omyl. Lush totiž vyvinul skvělý gel Grease Lightning, který aplikujete buď na celý obličej jako masku přes noc nebo lokálně na pupínky. Já volím variantu dvě, protože pleť problémovou nijak více nemám. A světe div se, skutečně to zabírá. Pupínek nezmizí ihned, nicméně po noci je jakoby tvrdší, zatažený a „neklube“ se dál. Do dvou dnů po něm potom není ani stopy. Pokud tedy tento produkt ještě nemáte ve své kosmetické taštičce, ihned to napravte. Je to zázrak!

Suchá a popraskaná kůže

Pak je tu opačný problém – extrémně suchá pleť. Pro lidi s mastnější pokožkou se to může zdát nesmyslné, nicméně šupinky na obličeji působí podobně nevzhledně jako právě pupínky. A tak je dobré kromě vyživující masky pokožce poskytnout co největší hydrataci. V těchto případech (a především v okolí nosu – hlavně, když mám rýmu) používám Krém na všecko od Lush, kterého stačí opravdu malé množství pro to, aby pleť opět zářila. Jak navíc název napovídá, produkt můžeme nanést i kamkoli jinam. Mně bezvadně zabírá na popraskané klouby u rukou a nebo noční zábal na nohy.

Zanesené póry

Během dne se na pleť chytá plno nečistot, a právě to se ukazuje na pokožce v podobě pórů. Pleť bývá zanešená všemi možnými přípravky a nečistotami. Než abychom si ale celý obličej rozryli a nechtěně si vytvořili i několik pupínků, je dobré použít tonizační tabletky od Lush. Ty stačí rozpustit v horké vodě a udělat si parní lázeň na obličej. Pokožce je potom krásně hebká, měkká a čistění jde snáz.

Rty jako struhadlo

Problém, který mě trápí ze všech zmíněných asi nejčastěji. Odmala trpím na extrémně vysušnou pusu. Maminka mi často říkala, že jí mam jako struhadlo a pravidělně mi jí přetírala obrovským jelením lojem. Tyto doby jsou už sice dávno pryč, problém mi ale zůstal dodnes. Ať se mažu, jak se mažu, rty mívám denodenně vysušené. V této chvíli přichází na řadu scrub na rty, kterýmnu mezi rty, dokud necítím, že na nich není stará kůže. Poté pusu přetru oblíbeným balzámem a užívám si ten úžasný pocit.

Zápach z úst

Řekněme si, že zapáchající ústa jsou jedním z největších problémů. Nevím, jak vy, ale když se já dostanu do společnosti, kde je člověk, kterému táhne z pusy, automaticky se s ním nechci bavit. Ani kdyby to byl sám Brad Pitt (no dobře, asi bych udělala výjimku :D). Jsou však události, kde se nesluší použít žvýkačku, a proto jsem vypátrala ústní vodu v tabletkách od Lush. Její užití je tak sndné, že to zvládnete kdekoli. Stačí jen tabletku rozkousat, napít se vody, obsah v puse promíchat a následně vše vyplyvnout. Efekt stejný jako byste si zrovna čistili zuby. A to je příjemné!

With love Káťa

 

 

Share:

1 Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *