ŠKOLA LÍČENÍ S LANCOME

Před časem jsem byla pozvaná do Lancome Beauty Institutu, abych se společně s Kristý naučila dokonale namalovat za 20 minut. Vždycky jsem si myslela, že mám make-up v malíku, vždyť do práce se líčím i pod 15 minut. Vizážistka Janička, se kterou mám jen ty nejlepší zkušenosti, mě ale přesvědčila o tom, že přeci jen pár věcí ještě musím vypilovat. Především pro vás jsem pak sesbírala make-up hacks, které vám líčení zjednoduší a hlavně zefektivní. A pokud ne, můžete se podobného beauty dne jako já a Kristý zúčastnit také!

V Institutu mají totiž sharing table, u kterého najdete snad všechny produkty od rtěnek až po korektory. V kalíšcích jsou navíc připravené štětce nebo vatové tamponky. Stačí na místo dorazit jen s odlíčeným obličejem.

Když jsme na barové židle zasedly my, poctivě jsme poslouchaly a nasávaly všechny rady od zkušené vizážistky Jany Darmovzalové. Jak už jsem říkala, s Janou se znám z minulosti. Několikrát mě totiž ve Varech líčila na pracovní události a díky spolupráci s Lancome jsem s ní zůstala propojená dál. Janička je totiž národní make-up artistkou právě této značky.

No a jak to probíhalo? Nejdříve nám vyprávěla o správné péči o pokožku, protože tam všechno začíná. Poté pokračovala přes správné nanášení make-upu, korektoru a došla až ke konturování, ve kterém jsem se chtěla během této „lekce“ zdokonalit. A taky se tak stalo.

Celý tento holčičí den jsem si pro vás poctivě dělala poznámky a rozhodla se vám pár tipů předat. Není ale nad to si tyhle vychytávky zkusit naživo. Jakmile něco nevíte, chcete poradit nebo pomoc, Janča je vám k dispozici a vše vám vysvětlí nebo poradí. Dokonce vás i sleduje ve chvílích, kdy si myslíte, že se nedívá a ihned vám řekne, že něco děláte špatně. A věřte, že i u mě přišla na několik chybiček.

Teď ale zpátky k mým poznatkům, které jsem během tohoto holčičího dne nasbírala.

 

Čištění

Jako první si pleť po noci očistěte. Nejlépe něčím šetrným. Já používám pleťovou vodu od Lancome, kterou nanesu na vatový tamponek a následně z obličeje setřu přebytečný maz. Obličej oplachuji a jsem připravena na další krok.

Sérum

Když Jana začala vyprávět o tom, že je dobré pod make-up dát krém, zarazila jsem ji s tím, že mi přijde, že mi naopak dělá jen neplechu. A tak mi doporučila sérum Genifique, které prý sedí každému. ,,Haha, to tak, takových tu už bylo,“ říkala jsem si a i přes brblání jsem produkt nanesla na obličej. K mému překvapení se sérum vstřebalo velmi rychle a já mohla nanést oční krém ze stejné řady. V tomto případě přišlo velké překvapení, protože jsem vždy měla za to, že oční krém mají používat zralejší ženy, že já jsem přeci pořád ta mladá holka. Omyl. Kůže okolo očí je extrémně jemná, a proto potřebuje naši extrémní péči. Když bychom pod oči jen „plácly“ korektor, zaděláváme si na vrásky. Oční okolí je navíc dobré po ránu prokrvit, aby nebylo zašedlé a nedělaly se nám kruhy pod očima.

Make-up

Jistě každá z nás má nějakého favorita. U mě to byl dlouhá léta Mac Studio Fix Fluid, který jsem nakonec nahradila Miracle Air de Teint od Lancome. U make-up je důležité, abychom ho v první vrstvě nenanášely příliš. stačí opravdu malé množství zetřít a až následně v případě potřeby přidat. Jakmile bychm jednorázově na pleť nanesly více produktu, pleť si s ním nebude vědět rady a začneme se rychleji lesknout. Co je také dobré vědět, že make-up je vhodně do pokožky spíše vklepávat, nežli roztírat krouživými pohyby.

Konktury

V tomto případě není žádná komplexní rada. Jak na konturování, je nejlepší probrat přímo s vizážistkou, jelikož máme každý jiný tvar obličeje a každý si může dovolit něco zcela jiného. Kristý například Janička řekla, že by konturovat moc neměla, já si naopak můžu s konturami vyhrát. Nicméně je rada, kterou mohu předat všem, a to ta, že se nic nemá přehánět.

Oční stíny

U očních stínů jsem měla vždy zafixované, že je nanáším krouživými pohyby. I to mě Janča odnaučila. Prý si tak stín „rozpatláme“ a nebude pěkný. A proto je lepší, když jezdíme po víčku zprava do leva a jemně přidáváme na intenzitě. Nejlepší je však začít spodní linií oka, kterou stínem podstrhneme až ke koutku a od něj poté doděláváme stíny dál.

Já doufám, že jsem vám dala užitečné rady, které během líčení využijete. A pokud by vás to zajímalo víc, určitě se do Institutu vydejte. Nebudete litovat! My si to s holkama moc užily.

With love Káťa

 

Share:

6 Comments

 1. Soňa
  Únor 9, 2018 / 6:30 pm

  Páni, krásné fotky!

 2. Lucia
  Únor 11, 2018 / 11:11 am

  Ani jsem nevěděla, že něco podobného Lancome dělá! Vždy vidím jen jejich stojánek v Sephoře 😀

 3. Ester
  Únor 14, 2018 / 7:18 pm

  Moc krásné fotky, především. Hrozně jsi, Kačí, prokoukla a vypadáš tak nějak spokojeně. Ať za tím stojí cokoli, držím ti palce! 🙂

 4. Lenka Kochánková
  Únor 15, 2018 / 1:05 pm

  Musím říct, že jsem si po dlouhé době přečetla příjemný propagační článek. Je vidět, že máš s Lancome spolupráci, ale nadšení ti věřím. Plno tvých tipů jsem vyzkoušela a nemůži si je vynachválit. Takže určitě popřemýšlím nad tím jestli takový zážitek nedám někohomu jako dárek.

 5. Saab
  Únor 19, 2018 / 4:17 pm

  Kačí, naprosto úžasné fotky a nápad na to, jak si udělat typicky holčičí den. Já bych v líčení potřebovala vychytat opravdu hodně věcí 😀 A tak se na kurz mrknu. Je někde na netu info?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *