HUDBA JEN PRO MĚ

Je středa večer. Já jsem si zapálila svíčky, zhasnula a nasadila sluchátka, přestože jsem doma a jsem tu sama. Některý věci je prostě hezký dělat jen tak, aniž bych přemýšlela o tom, že jsem divná nebo že to není normální. Takhle vzniknul i nápad vám napsat článek jen tak o malé-velké věci, kterou je pro mě hudba.

Hudbu poslouchám skoro pořád, od probuzení, někdy přes celou noc, když usnu u svýho Spotify, který mi začne náhodně vybírat písničky podle stylu, který tam mám nastavený. Hudba mě pak provází do práce, hudba mě provází někdy i v práci, když nechci poslouchat kolegy (nebo občas mám jen nasazený sluchátka a hudbu v nich nemám, jen abych mohla v klidu pracovat a nepřerušovalo mě spoustu lidí – přiznání). Hudba mě provází při sportu, při cestování a dalo by se říct, že mě provází v dobrém i zlém.

Hudba pro mě nachází cestu k nejskrytějším místům duše.“

Znáte to, že když je vám ouzko, že posloucháte slova a když je vám veselo, posloucháte melodii? Tak schválně, jak to máte vy 🙂 Pro mě je to vždycky lék tam, kde to zrovna potřebuju a nevysvětlím si tuhle pravdu nijak logicky.

Už od dětství jsem si navykla na hudbu, když jsem v šesti letech nastoupila do Bambini di Praga, kde jsem zpívala ve vrcholném sboru a posléze k tomu přidala soubor, kde jsem hrála několik (poměrně dost) let na všechny možné druhy fléten – a moc mě to bavilo.
Ve svých třinácti letech jsem začala zpívat i v divadle a učinkování v muzikálech se se mnou táhne doteď.

Hudba je pro mě doslova lék a dokáže mi během sekundy zlepšit náladu. Proto jí beru jako jednu z důležitých součástí mého života, a byť už nezpívám dlouho profesionálně, v autě nebo doma si dost často připadám jako Beyoncé a baví mě to. Baví mě zpívat si, baví mě vypouštět tu svou energii, kterou mám vevnitř slovy a melodiemi, které ze mě jdou. Baví mě zpívat si v dešti (chápejte ve sprše, jen mi déšť přišel poetičtější), v autě, nebo jen tak z okna. Baví mě se u hudby smát a občas i brečet. 

Teď k tomu z čeho vlastně hudbu poslouchám. Samozřejmě poslouchám většinou z počítače nebo z mobilu, který mám u sebe skoro non stop. Poslouchám ze sluchátek Plantronics, který mi sedly zvukem, velikostí i multifunkčním využitím. Nosím je na cestování, do auta, do posilovny a často i doma, ikdyž mě nikdo nevidí (a to je známka toho, že jsou fakt super, protože to nikomu nemusím ukazovat, že 🙂 Mimochodem je mám už asi měsíc, a přestože je výdrž psaná na 18 hodin, nabíjela jsem je tak jednou a poslouchám z nich mix meloodií pořád.

Hudba je lék a já vám ho chci taky dát. Mrkněte na můj Instagram a napište mi, co pro vás hudba znamená…

With love, Karol

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *