(VZ)DĚLÁNÍ

Jak se vzdělávat v dnešní době, je otázka, kterou dostávám velmi často.
“Karol, a kde ses to všechno dozvěděla?”, slýchávám na Instagramu i školeních.
Pojďme si toto téma lehce rozebrat a napsat si pár zdrojů, odkud čerpám a co pro to své vzdělání dělám v době neomezených vědomostních možností (Internet).

Především bych i sama sobě chtěla napsat – BUĎ KONZISTENTNÍ.
Známe lednová předsevzetí že se budeme vzdělávat, že budeme jíst lépe, že budeme cvičit. Ale je únor a komu to vydrželo!
Své vzdělání si rozděluji na několik částí a to na OSOBNÍ RŮST a na PRACOVNÍ RŮST 

Koukneme se na obě části, když už vám sepisuji článek, který bych chtěla, aby pomohl!

OSOBNÍ RŮST

Propadla jsem podcastům a audioknihám. Ráda vnímám jakoukoli formu vzdělání více způsoby. Napsané, řečené nebo spojené s nějakým vjemem (VAK – vizuální, auditivní a kinestetické vnímání). Osobně je pro mě totiž důležité informaci slyšet z více míst a od více lidí, protože jedině tak si ji fakt zapamatuji.
Podcasty vznikly už v roce 2004 v podstatě jako konkurence rozhlasu a od té doby si své výsostné místo upevňovaly až se docela rozlétly do světa před několika lety.
A tak jsem si na Spotify začala “ujíždět” na podcastech, ze kterých si pro jistotu vypisuji poznámky do mobilu. Spojuji tím tedy auditivní a vizuální i kinestetický vjem a ve většině případů to, co fakt chci – si zapamatuji.
Knihy jsem ale nezahodila, jen to nyní kombinuji právě s poslechem. 
Co poslouchám: ANGLICKÉ I ČESKÉ
Vždy si najdu téma a na to téma si poslechnu více podcastů od více lidí s různými speakery.
Baví mě:
Petr Ludwig a jeho DEEP TALKS – české i ty americké / New Yorské
INSP.EAT od Tina Forbidden – Inspiativní lidé, kteří mají inspirativní myšlenky. Vždycky někdo ty myšlenky musí vyslovit, že…
Forbes Česko – Forbes je dlouho takovým puncem kvality nebo alespoň toho, že by ti hosté mohli být kvalitní. No a taky že jo. Od psychologů, přes vrcholné manažery, kteří si sedli na zadek nebo spadli na dno.
TED TALKS – Na Ted Talks koukám i a české i na zahraniční
Tim Ferris show – autor 4 hodinového těla a pro mě jeden z milionově inspirativních lidí.
Started from the bottom – Gabi Heclová – super inspirativní lidi, a skvěle připravené rozhovory. Nedozvídáte se totiž jen to, co důvěrně znáte z jiných rozhovorů. Přecijen ten český rybníček zas tak velký není.
Rozhovory z Česka (od RedBull CZ) – můj dnešní objev v rámci výzkumu
Proti proudu, Dan Tržil  – jedny z mých prvních podcastů, u kterých jsem ale vydržela nejdýl. 

Audioknihy poslouchám na dvou aplikacích, které jsou k dispozici i pro Android i na telefonech Apple a to:
Audiotéka
Audiolibrix
Našla jsem si tam knihy od: 4 dohody, Leaders eat last ( Leadeři jí poslední), Stephen Hopkins, Malý princ, Emoční inteligence, Steve Jobs, Alchymista, Digitální minimalismus, Zázračný úklid a další.
Ano, stojí to peníze, ale o to pečlivěji si vybereme a o to více nás těch pár stovek (rozuměj dvě kávy ve Starbucksu) stojí!


PRACOVNÍ RŮST

A nyní se dostáváme k tématu, o kterém jsem chtěla mluvit hlavně, ale musela jsem se zastavit u osobního růstu, protože já daleko lépe otvírám mysl pro práci, když jsem psychicky v pohodě.

Když čtu o Instagramu nebo obecně o sociálních sítích, musím si dávat pozor na FAKE NEWS, protože se jimi Internet jen hemží a mnohdy “zaručeně” přesné zdroje píší jen hlouposti, kterým ale spoustu lidí věří. Dávejte si tedy pozor na zdroj!
Vlastně první, kde si většinou mám možnost ověřit jakoukoli informaci je stránka samotná a nebo informační zdroje – ty oficiální.

AD espresso Blogová stránka od oblíbeného nástroje HOOTSUITE. Právě zmíněný Hootsuite je Facebook partnerským webem, proto informace, které odtud čerpám, jsou relevantní! 

Podcast DEMARKETING, nejposlouchanější český marketingový podcast, který poslouchám od roku 2017! anapsal i knihu Na plné koule. Bohužel na Spotify pořád není 🙁
Modrá krev – Podcast o Facebooku (Rozuměj i Instagram) 

 

Weby, které pravidelně sleduji: 

WORKSHOPY A PŘEDNÁŠKY, KONFERENCE
Mým “life hackem” jsou přednášky a workshopy, které sice často bývají celkem drahé, ale věděli jste, že po konferenci většinou dostanete k dispozici přednášky zdarma?
Podívejte se třeba na www.instameet.cz nebo na (roky 2019, 2018 a 2017)

Založte si účet na Slide share (od LinkedInu) a prohlédněte si třeba prezentaci od přední světové firmy pro marketing OGILVY – O social mediích 2020.


No a samozřejmě v neposlední řadě se přihlašte na workshopy od MOCUP.SPACE, které o Instagramu vedu třeba i já a to v Praze i v Brně!

 

Pomohla jsem vám? Jaké jsou vaše zdroje, kde získáváte informace?
Budu ráda, když se podělíte ať už na mém Instagramu nebo klidně komentářem sem!

With love Karol 

 

Share:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *